Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Цьогоріч в Україні надрукують понад 37 тисяч підручників шрифтом Брайля – Зеленська

16 Січня 2024, 19:40

Цього року в Україні надрукують понад 37 тисяч примірників підручників шрифтом Брайля. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм першої леді України Олени Зеленської.

«30 тисяч підручників, надрукованих шрифтом Брайля, у 2023 році виготовили для українських школярів. Шість крапок, комбінації яких утворюють літери й цифри, люди з порушеннями зору читають на дотик. І безумовно, ця опція має бути доступна нашим школяркам і школярам. У 2024 році надрукують понад 37 тисяч примірників підручників шрифтом Брайля», – зазначила Зеленська.

За її словами, загалом для українських учнів, які мають порушення зору, такі підручники виготовлятимуть на регулярній основі. «Це відбувається в межах флагманського проєкту «Освіта для всіх», який Міністерство освіти і науки реалізує на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні», – зауважила перша леді.

До адаптації підручників залучили експертів зі спеціальної педагогіки, які мають професійні компетентності та практичний досвід, адже підручник рельєфно-крапковим шрифтом має передавати графіки, малюнки, формули, карти без зміни змісту й складності навчального завдання та обов’язково містити повний матеріал.

«Шість крапок колись змінили життя людей із порушеннями зору. Нині шість крапок покликані усунути бар’єр в українській освіті, а кількість таких підручників має повністю задовольнити потребу дітей. Бо це і є рівні можливості, за які боремося», – наголосила Зеленська.

Нагадаємо, раніше бібліотеці іноземної літератури Будапешта передали українські книжки шрифтом Брайля.