Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Понад 100 цивільних українців утримуються росією без винесення обвинувачення – Кримська правозахисна група

16 Січня 2024, 20:38

Росія утримує понад 100 цивільних українців без винесення обвинувачення. Серед них є жителі тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей. Про це заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Правозахисниця зазначила, що станом на 12 січня за міжнародними стандартами верифіковано лише 53 людини. Список цих людей вже передали незалежній комісії ООН з розслідування злочинів в Україні.

Втім, виявити кількість людей, яких утримують без обвинувачення, дуже важко. Оскільки їхні прізвища не фігурують на жодному судовому сайті, вони позбавлені адвокатів. Частину з них постійно перевозять, а декого вивезли в росію.

Скрипник нагадала, що серед утримуваних – іспанський волонтер Мар’яно Гарсіа Калатаюда та міський голова Голої Пристані Олександр Бабич. Наразі вони перебувають у СІЗО Сімферополя.

Своєю чергою керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко зазначив про тисячі українців, яких росія незаконно утримує в заручниках.

Їх видають за військовополонених, а тому повертати таких людей надзвичайно складно. При цьому росіяни не мають ніякого юридичного підґрунтя для того, щоб тримати цих людей у тюрмах.

МІТКИ