Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Кіровоградщині у 45 громадах створили хаби психологічної допомоги

15 Січня 2024, 16:09

У 45 громадах Кіровоградської області створили психологічні хаби для надання безоплатної психологічної допомоги. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Психологічний хаб – це кілька лікарів, які можуть виявляти психологічні проблеми. Також безпосередньо надати допомогу, встановити діагноз або скерувати пацієнта в разі необхідності до психолога чи психіатра може сімейний лікар.

Зазначається, що до роботи хабів залучені професійні психологи, зокрема шкільні, та інші працівники, які пройшли відповідне навчання. Також активно залучаються сімейні лікарі, які проходять відповідне навчання за системою Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«314 сімейних лікарів пройшли таке навчання, і загалом вже майже 700 загалом медичних працівників, в тому числі, сімейні лікарі, медичні сестри, інші лікарі, які працюють в цій системі. Спеціалісти, які пройшли це навчання, представляють 35 громад. Якщо додати це до психологічних хабів, то в нас зараз покриті послугами 48 із 49 громад», – зазначив регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Олександр Кришко.

Наразі програма не запроваджена у Надлацькій громаді.

Нагадаємо, що понад 10 тисяч ВПО на Кіровоградщині отримали психологічну допомогу за сприяння Коордцентру підтримки цивільного населення.