Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У трьох громадах Житомирщини працюватимуть мобільні медичні команди

15 Січня 2024, 13:22

У межах проєкту «Відновлення доступу до медичних послуг у громадах Житомирської області» в трьох громадах працюватимуть мобільні команди, які надаватимуть первинну медичну та психологічну допомогу, а також соцсупровід. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

До складу медичних мобільних команд входять лікар первинної ланки, медсестра або фельдшер, фахівець із соціальної роботи, психолог та водій.

Зазначається, що команди виїжджатимуть до населених пунктів Народицької, Словечанської та Олевської громад, де організовуватимуть прийом для місцевих жителів, консультуватимуть з медичних питань, робитимуть скринінги на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, втрату слуху тощо.

Серед додаткових послуг, зокрема, будуть проведення інструментальної діагностики (електрокардіографії, пікфлуометрії/спірометрії, отоскопії, офтальмоскопії, вимірювання гостроти зору), динамічне спостереження жінки з неускладненим перебігом вагітності, проведення діагностики та лікування найбільш поширених інфекційних хвороб, травм, отруєнь тощо.

Серед соціально-психологічних послуг можуть бути такі, як: надання первинної психологічної допомоги, консультування та діагностика психологічного стану пацієнта, виявлення сімей, дітей та молоді, людей похилого віку, які перебувають у складних життєвих обставинах, та проведення скринінгів на гендерно-зумовлене насилля, депресію та інші.

Крім того, під час огляду пацієнтів члени мобільних медичних команд можуть провести тести на вагітність, ВІЛ/СНІД, гепатит B та С, рівень глюкози та холестерину в крові тощо.

Мобільні медичні команди працюватимуть на Житомирщині впродовж 9 місяців. Перші виїзди планують розпочати найближчим часом.

Нагадаємо, що з початку війни Житомирщина залучила майже мільярд гривень міжнародної допомоги.