Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Щотижня до Ірландії прибувають понад 500 українців

15 Січня 2024, 11:26

Згідно з останніми даними Міністерства юстиції Ірландії, кількість українців, які прибувають до країни, в середньому становить понад 500 осіб на тиждень. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання The Irish Times.

З 1 листопада по 20 грудня до Ірландії в пошуках притулку прибули 3 740 українців. Загалом за тиждень приїжджали від 484 до 702 наших співвітчизників.

Торік кількість шукачів притулку, які прибувають до Ірландії, залишалася стабільною і становила від 2 тис до 4 тис осіб щомісяця. А за тимчасовим захистом звернулися 102 339 українців.

Водночас за даними співзасновника Української акції в Ірландії Анатолія Примакова, з початку повномасштабної війни в країні залишилися близько 85 тисяч українців.

Минулого місяця уряд оголосив, що спеціальний статус, наданий нашим співвітчизникам, буде скасовано, а тим, хто проживає в державних установах, буде скорочено виплати з 220 до 38,80 євро на тиждень, хоча після того, як вони покинуть державні установи, вони матимуть право подати заяву на отримання соціальної допомоги.

Уряд також вирішив, що з кінця січня державне житло буде надаватися новоприбулим із країни лише на термін до 90 днів.

Ці зміни мають набути чинності з 29 січня, але не стосуватимуться українців, які вже перебувають в Ірландії.

Нагадаємо, що Ірландія готова поділитися досвідом для відродження Маріуполя.

МІТКИ