Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Львівщині запрацював притулок для жінок, які постраждали від домашнього насилля

13 Січня 2024, 18:15

Нещодавно в Глинянській громаді відкрили притулок для жінок, які потерпали від домашнього насильства: у семи облаштованих кімнатах можуть проживати до 22 жінок з дітьми. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Львівської обласної військової адміністрації.

Він має назву «Покрови Пресвятої Богородиці». Тут можуть перебувати особи, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а також особи, які постраждали від протиправної діяльності торгівлею людьми.

Прихисток створили на базі відреконструйованої одноповерхової будівлі, де раніше була поліклініка. Профінансувала роботи з реконструкції та облаштування притулку американська письменниця, філантропка, телеведуча та  бізнесменка Мітці Пердью через благодійний  фонд «Сієнтія Юкрейн». Вартість робіт становить 8,6 млн грн.

«Це вже четвертий подібний заклад, який відкрили у Львівській області за минулі два роки. Величезне дякую благодійникам, завдяки яким це стало можливим. До слова, пані Пердью навіть продала свою каблучку, яку їй подарував чоловік, щоб допомогти жінкам і дітям в Україні», –– зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Фото: loda.gov.ua

До притулку можуть звернутись дівчата та жінки, які постраждали від домашнього насильства.

Зазначається, що одночасно у семи облаштованих кімнатах зможуть тимчасово проживати до 22 осіб, зокрема діти. Також є ліжечка для немовлят та кімната, облаштована згідно з інклюзивними вимогами.

У прихистку жінка може перебувати до 3 місяців. З нею працюватиме фахівець із соціальної роботи, а також психолог та юрист при потребі. Мета –– вивести особу чи сім’ю з кризової ситуації, в якій вона опинилася.

Крім того, на Львівщині працює 7 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Нагадаємо, що на Франківщині працює шелтер для жінок, які постраждали від насильства під час війни.