Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Торік в українській вікіпедії найпопулярнішою стала стаття про Україну

13 Січня 2024, 17:45

В українській Вікіпедії найпопулярнішою у 2023 році стала стаття про Україну, її за рік переглянули 1,6 млн разів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ШоТам».

На другому місці — стаття «Російське вторгнення в Україну (з 2022)», яка отримала понад 1,3 млн переглядів. Третю сходинку посіла стаття про українського поета Тараса Шевченка (майже 1 млн). На четвертому місці — стаття про місто Київ, на п’ятому —про президента рф володимира путіна.

Фото: shotam.info

З-поміж сучасників популярними були статті про Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, Президента України Володимира Зеленського та начальника ГУР МО Кирила Буданова. Серед загиблих українців багато переглядів отримали статті про командира 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Дмитра Коцюбайла та міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського.

Якщо говорити про історичних постатей, то українців цікавили: Тарас Шевченко, Леся Українка, Степан Бандера, Іван Франко та інші. Також українці багато читали про різні історичні теми: Друга світова війна, Перша світова війна, Київська Русь, Волинська трагедія та Голодомор в Україні (1932–1933).

Фото: shotam.info

Серед географічних обʼєктів цікавилися різними країнами: Україною, Ізраїлем, Росією, Великою Британією, Польщею, Німеччиною та Сектором Гази; а також містами: Києвом, Бахмутом, Львовом.

Окрім культурних діячів були популярні такі статті на культурну тематику: Гімн України, Мавка. Лісова пісня, Список 250 найрейтинговіших фільмів IMDb тощо.

Традиційно високе місце в рейтингу посіла стаття про українську мову, а стаття про українську абетку вперше потрапила до десяти найпопулярніших.

Також під час війни традиційно популярними є статті, повʼязані з захистом України: Збройні сили України, 3-тя окрема штурмова бригада, 47-ма окрема механізована бригада, Російсько-українська війна (з 2014). Серед інших популярних статей на воєнну тематику були: Військові звання України, Десантно-штурмові війська та сімейства російських ракет Х-22, Іскандер (ОТРК), Х-47М2 «Кинджал».

Раніше ми розповідали, що найчастіше гуглили українці у 2023 році.

МІТКИ