Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: Яким українці бачать майбутнє через 10 років?

12 Січня 2024, 17:29

Попри те, що в Україні спостерігається суттєве зростання песимістичних настроїв щодо майбутнього країни, переважна більшість українців (73%) зберігають віру, що за 10 років ми будемо процвітаючою країною у складі ЄС. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Крім того, соціологи відзначають зростання песимістичних настроїв. З 5% до 19% стало більше тих, хто вважає, що через десять років наша держава буде країною зі зруйнованою економікою та великим відтоком людей.

Фото: rbc.ua

Щодо регіонів, то там більшість населення вважають, що в майбутньому Україна буде процвітаючою країною в складі ЄС. Відносно найменше таких на Сході, де 67% мають оптимістичні погляди (а песимістичні –– 25%). В інших регіонах 73-76% оптимістично дивляться на майбутнє країни (песимістично –– 16-19%).


Фото: rbc.ua

Незалежно від віку більшість українців оптимістично дивляться в майбутнє. Утім, більш молоді респонденти трохи більше песимістичні. Зокрема, серед респондентів у віці 18-29 років 68% оптимістично дивляться на майбутнє України через 10 років, а песимістично –– 26%.

Фото: rbc.ua

Опитування було проведене 4-10 грудня 2023 року серед 1200 респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.

Раніше ми розповідали, що більшість українців водночас довіряють і Президенту, і Головнокомандувачу ЗСУ. Поляризовані погляди має досить невелика частка респондентів.

МІТКИ