Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Японія передасть Україні партію енергообладнання

10 Січня 2024, 17:59

Японія передасть Україні сім високовольтних автотрансформаторів та пять газових турбін. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міненерго.

«За тісної координації Міненерго уряд Японії передасть Україні сім високовольтних автотрансформаторів та п’ять газових турбін. Зокрема, автотрансформатори були закуплені за кошти ЄБРР, а завдяки зусиллям Японії та Програми розвитку ООН України (UNDP) це великогабаритне енергетичне обладнання буде доправлене в Україну. Газові турбіни, придбані Японією, Україна отримає за посередництва та значного сприяння UNDP та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA)», йдеться у повідомленні.

Це обладнання дасть змогу забезпечити безперебійне енергопостачання понад 6 мільйонам українців, зокрема у районах, що постраждали від ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

«Ми плануємо найближчим часом оголосити про надання ще двох додаткових автотрансформаторів через UNDP для ефективної та безперебійної роботи електромережі», сказала Камікава під час зустрічі.

Галущенко подякував японській стороні за надану підтримку та готовність і надалі допомагати Україні. Він також відзначив участь Японії у роботі груп з реалізації Формули миру, зокрема її першого пункту — ядерна і радіаційна безпека.

Зазначається, що уряд Японії та UNDP вже надали 1200 генераторів і 1000 блоків живлення державним установам і аварійно-рятувальним службам України.

Нагадаємо, Японія надасть Україні 160 млн євро на економічне відновлення.

Фото: Укрінформ