Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Миколаївщині протягом 2023 року вилучили 40 тисяч вибухонебезпечних

10 Січня 2024, 15:12

За 2023 рік на території Миколаївської області сапери виявили та вилучили 40 тисяч вибухонебезпечних предметів. Замінованими залишаються 750 тисяч гектарів землі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

Зазначається, що над розмінуванням територій регіону працює 130 піротехнічних груп та 127 спецмашин.

«750 гектарів заміновано чи потребує обстеження там, де були росіяни. З них  280 –– землі сільгосппризначення. 112 гектарів тисяч розміновано, у планах – 85 гектарів. Воно розміноване більше, але чекає на акредитацію цих земель. Тому це десь 114-120 гектарів», – зазначає Віталій Кім.

До розмінування залучають військових саперів, ДСНС та піротехнічні групи гуманітарного розмінування. Вони працюють лише тільки в Миколаївській та Херсонських областях.

«Дуже багато боєприпасів ми знайшли після деокупації цих територій. Це практично кожен день виїзду, близько 30-40 небезпечних боєприпасів, ті, що можуть підірватися самі по собі… Підрозділи ДСНС працюють по оперативному реагуванню, а також перевіряють теоретично засмічені території», – повідомляє начальник частини піротехнічних робіт підводного та гуманітарного розмінування Микола Поліжаєв.

Найбільша зосередженість вибухонебезпечних предметів припадає саме на лінію зіткнення, де відбувалися активні бойові дії.

«Якщо це оперативне реагування, то це при виявленні місцевими мешканцями боєприпасу, вони звертаються у службу надзвичайну ситуацію і вже на місцевому рівні працівники ДСНС виїжджають туди на проведення ідентифікації, роблять повідомлення і надсилають його до нас», – розповідає Микола Поліжаєв.

Пошкоджені боєприпаси ліквідовують на місці, інші транспортуються для подальшого знешкодження на підривних майданчиках. За 2023 рік на Миколаївщині ліквідували 40 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«На Миколаївщині велика доля – артилерійські боєприпаси, мінометні міни й також в зоні розмежування на лінії зіткнення велика кількість протитанкових мін, зустрічаються протипіхотні міни й значна кількість боєприпасів саме касетного типу», – додає Поліжаєв.

Нагадаємо, що Мінреінтеграції передає деокупованим громадам попереджувальні знаки з мінної безпеки.