Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Запоріжжі працює центр розшуку безвісти зниклих за особливих обставин

10 Січня 2024, 13:43

Від початку роботи у Запоріжжі Центру з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, туди звернулись за допомогою близько 150 громадян. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Нацполіції. 

«Кількість звернень – не лише число в статистиці, а люди, які опинилися в полоні, загинули внаслідок збройної агресії та ті, чия доля досі залишається невідомою», – зазначають посадовці центру.

Повідомляється, що заявленими в розшук можуть бути цивільні і військовослужбовці, що зникли безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями та тимчасовою окупацією частини території нашої держави.

Якщо Ви втратили зв’язок із рідними та близькими, що перебували на ТОТ Запорізької області або мешкали у місцевостях поблизу лінії зіткнення – звертайтеся до правоохоронних органів. Зокрема:

  1. Звернутися до Національної поліції, подавши відповідну заяву до найближчого підрозділу або зателефонувавши за номерами 102 або 095-450-41-86 (наявні месенджери «WhatsApp, Telegram, Viber, Signal»).
  1. Для написання заяви про безвісне зникнення особи при собі необхідно мати паспорт (для дорослого) та свідоцтво про народження (для дитини), а також копії будь-яких документів, які засвідчують безвісно зниклу особу, за можливості вказати приблизне місце її зникнення, назву військової частини/підрозділу та номер телефону, яким користувалася людина.
  1. Після написання заяви необхідно взяти у кровних родичів (батьків, дітей) зразки біоматеріалів для проведення ДНК-дослідження. У разі відсутності кровних родинних зв’язків зразки можна брати у рідних братів чи сестер та за можливості надати особисті речі безвісно зниклої особи.
  1. Після встановлення ДНК-профіля його буде поміщено до Центрального обліку генетичних ознак людини де у автоматичному режимі буде проведене порівняння ДНК-зразків. У разі отримання будь-яких збігів експертна установа повідомить про вказаний збіг слідчому. У свою чергу слідчий після отримання інформації про співпадіння ДНК-профілів інформує родичів безвісно зниклої особи.
  1. У разі отримання Вами будь-якої інформації щодо безвісного зникнення близької особи (фото, відео матеріали, будь-яка інша інформація) необхідно зв’язатися зі слідчим, який проводить досудове розслідування за вказаним фактом та надати йому всі відомі Вам факти.

Нагадаємо, що удосконалено порядок видачі посвідчень на право користування пільгами членам сімей загиблих чи зниклих безвісти військових.

МІТКИ