Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Із січня поліціянти почнуть охороняти школи, що знаходяться поблизу лінії фронту

8 Січня 2024, 12:21

Завдання держави — сприяти розбудові реабілітаційних центрів для військових та ветеранів почнуть охороняти школи. Першочергово це стосуватиметься закладів освіти, наближених до лінії фронту. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова голови Нацполіції Івана Вигівського в інтерв’ю виданню «Українські новини».

За його словами, для набору та підготовки нових спеціалістів треба щонайменше 5 місяців, однак наразі немає часу чекати. Саме тому планується почати з перерозподілу вже працюючих поліціянтів.

Проєкт пілотують у близько 400 школах, які розташовані недалеко від зони бойових дій та кордонів з Росією та Білоруссю. Зокрема, мова йде про Харківську, Запорізьку, Миколаївську, Чернігівську, Сумську області тощо.

«Ми поставимо туди зараз чинних поліціянтів, щоб обкатати схему, подивитися, де є якісь складнощі, а далі будемо набирати людей через конкурс. Зокрема й жінок, які прекрасно зможуть комунікувати з дітьми, а також пройдуть навчання та зможуть забезпечувати належну безпеку з використанням спецзасобів та поліційних навичок», – розповів Вигівський.

У кожному навчальному закладі перебуватиме по одному поліціянту.

Серед їхніх основних завдань: не пропускати сторонніх осіб та слідкувати за тим, щоб ніхто не проніс до школи небезпечні предмети. Зокрема, для цього встановлять аркові металодетектори.

Наразі в Україні понад 12 тисяч шкіл працюють в онлайн-форматі, тому повна реалізація проєкту може зайняти близько 2 років. Протягом 2024-го планується забезпечити поліціянтами 6,5 тисячі шкіл.

Нагадаємо, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) пропонує додаткові заняття для українських учнів початкової школи, які постраждали від війни.