Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Понад 8,6 тисячі лікарів «первинки» надають послуги з ментального здоров’я

8 Січня 2024, 16:06

Понад 8,6 тисяч лікарів первинної медичної допомоги надають послуги з ментального здоров’я. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

«Нині 8 620 лікарів у 865 медзакладах первинної меддопомоги надають послуги з охорони ментального здоров’я. Це становить понад третину від загальної кількості, й у планах Міністерства охорони здоров’я – збільшити цей показник, щоб психологічну допомогу за потреби міг отримати кожен пацієнт по всій країні», – йдеться у повідомленні.

За даними МОЗ, на наступний рік майже 800 медзакладів первинки вже очікують проєкт договору від НСЗУ на надання послуг у межах пакета «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

За цим пакетом пацієнт може безкоштовно отримати ранню діагностику та базову психологічну допомогу. Зокрема, сімейний лікар, педіатр чи терапевт може провести оцінку психічного стану та надати медичну і психологічну допомогу пацієнтам із розладами психіки у межах своєї компетенції.

Усі лікарі, які надають послуги в межах цього пакета, пройшли спеціальне навчання.

Детальніше про перелік послуг можна переглянути за посиланням.

У МОЗ наголошують, що усі ці та інші послуги в межах пакета є абсолютно безкоштовними для пацієнта, вартість послуг сплачує медзакладам Національна служба здоров’я України (НСЗУ) за Програмою медичних гарантій.

Перевірити, чи є медзаклад серед тих, що надають першу психологічну допомогу, можна на інтерактивній мапі або запитавши про це в операторів гарячої лінії НСЗУ за номером 16-77.

Нагадаємо, нещодавно у Львові відкрили Центр ментального здоров’я для дітей.

МІТКИ