Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У 2023 році Україна залучила 42 млрд доларів міжнародної допомоги – Мінфін

7 Січня 2024, 12:23

Україна 2023 року залучила 42 млрд доларів зовнішнього фінансування тільки на покриття бюджетних потреб і рекордний обсяг запозичень на внутрішньому ринку. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова міністра фінансів Сергія Марченка під час Business Breakfast з редакцією Forbes.

«На сьогоднішній момент залучили понад 42 млрд доларів США (міжнародної допомоги – ред.) в бюджет. Я вважаю, що цей результат, на який ми очікували і сподівались, дозволив нам повністю профінансувати всі необхідні видатки», – зазначив Марченко.

За його словами, Україна виконала свої зобов’язання за програмою розширеного фінансування з МВФ і макрофінансової допомоги ЄС.

Загалом він констатував, що виконання держбюджету 2023 року видалося набагато спокійнішим.

«Зараз менше турбує навіть не 2024 рік, а 2025-й», – відповів глава Мінфіну на запитання про прогноз виконання бюджетних планів наступного року.

Він наголосив, що необхідно залишатися у програмі з МВФ і домогтися відкриття Ukraine Facility від Євросоюзу, що на 50% розв’яже проблему 2025 року, пов’язану з великою невизначеністю, зокрема через вибори в країнах-партнерах.

За словами Марченка, Україна має вживати заходів для зниження залежності від зовнішніх партнерів.

Нагадаємо, що для отримання субсидій та пільг можна обрати будь-який уповноважений банк.

МІТКИ