Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Посвідчення водія і свідоцтво про реєстрацію авто матимуть додатковий захист – МВС

6 Січня 2024, 9:55

Посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу віднині матимуть додаткові елементи захисту для зменшення ризику їхньої підробки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на головний сервісний центр МВС.

Зазначається, що відповідна урядова постанова №1358 нещодавно набула чинності.

Відтепер захисне покриття цих бланків матиме спеціальне маркування. Додатково на бланку свідоцтва розміщуватиметься QR-код у правому нижньому куті. Він міститиме посилання на електронний сервіс на сайті ГСЦ МВС для перевірки відомостей. Це суттєво знизить імовірність підробки, а також у режимі онлайн дозволить перевірити легітимність свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Наразі у Головному сервісному центрі МВС працюють над впровадженням захисних елементів як на посвідченні водія, так і свідоцтві про реєстрацію.

Поки що сервісні центри видають бланки зазначених документів наявного зразка. Щойно вони будуть використані, але не пізніше 1 серпня наступного року, українцям видаватимуть посвідчення та свідоцтва з додатковими елементами захисту.

Крім того, громадяни можуть продовжувати користуватись водійськими правами та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, які видавались раніше.