Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

НАЗК підготувало рекомендації, як усунути корупційні ризики у військово-лікарських комісіях

5 Січня 2024, 19:31

Корупційними чинниками у роботі військово-лікарських комісій є невизначеність строку видачі висновку ВЛК, паперовий документообіг тощо. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

За словами голови Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова, нещодавно кількість ВЛК була збільшена майже вдвічі, і через недосконале регулювання корупція в їхній роботі може збільшитись удвічі.

«Які найбільш корумповані фактори? По-перше, не визначено чіткого строку, протягом якого має бути сформований відповідний висновок ВЛК. По-друге, не визначено чітко критерії, за якими хвороба буде пов’язана з участю у діях із захисту Батьківщини. По-третє, окремі хвороби, які встановлювали в наших перевірках, взагалі є дивною підставою для видачі відповідних висновків», – зазначив Новіков.

А четвертий і найголовніший чинник – це те, що весь документообіг паперовий.

«А це значить, що будь-які документи на будь-якій стадії можна замінити, підробити і не залишається цифрового сліду, і це створює величезний простір для корупції», – констатував очільник НАЗК.

Він зазначив, що всі корупційні ризики будуть деталізовані.

«НАЗК підготовлено конкретні рекомендації для усунення корупційних ризиків, які забезпечать ситуацію, за якої отримати корупційним шляхом або отримати підробний висновок ВЛК буде неможливо. Це цифровізація, це чітке визначення критеріїв, які хвороби можуть бути підставою для видачі висновку ВЛК. По-третє, це чітке визначення, які саме лікувальні заклади можуть створювати ВЛК, бо на сьогодні це питання також не врегульоване», – зазначив керівник відомства.

Нагадаємо, що в Україні оновили перелік посад із підвищеним рівнем корупційних ризиків.