Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Скільки громадян ЄС підтримують прийом українських шукачів притулку?

5 Січня 2024, 14:27

Єврокомісія випустила нове видання Атласу міграції. Він містить деталізовану інформацію щодо мігрантів у 27 країнах ЄС та ще у 171 державі світу. Спеціальний розділ присвятили Україні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Закордон24».

В атласі наведені результати опитування щодо ставлення європейців до тривалого прийому українців. Відтак, 79% громадян ЄС підтримують прийом наших співвітчизників у своїх країнах. Позитивне ставлення до їх розміщення дещо зменшилось, але досі залишається високим (у 2022 році було 88%).

«Видання 2023 року містить спеціальну тематичну секцію щодо проявів солідарності ЄС по відношенню до переміщених людей з України. Вона демонструє, що відданість та стійкість у підтримці України та її переміщених громадян залишається потужною на рівні Європейського Союзу», — йдеться в спеціальному розділі Атласу міграції.

Європейці готові надавати шукачам притулку свої домівки та організовувати акції солідарності. Однак на дворічному рубежі війни починають зʼявлятися деякі ознаки втоми від підтримки біженців. Суспільні настрої дещо змінюються на гірше, але рівень підтримки європейцями досі залишається потужним.

Загалом станом на серпень 2023 року, статус тимчасового захисту на території країн ЄС отримали майже 4,2 мільйона громадян України. З них 63% — жінки, а 37% — чоловіки.

Серед країн Євросоюзу найбільше українських біженців прийняли:

  • Німеччина — 1 175 695 осіб;
  • Польща – 960 550 осіб;
  • Чехія — 365 085 осіб.

Раніше ми повідомляли про те, що лідери ЄС підтримали початок переговорів про вступ України.

МІТКИ