Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Хочу змінити сферу діяльності. З чого почати?

3 Січня 2024, 10:01

Бажання кардинально змінити сферу діяльності це нормально. Незалежно від того, скільки часу ви присвятили поточній справі та скільки вам зараз років — ви завжди можете спробувати себе у новому амплуа. Насправді, пропозицій на ринку праці досить багато, тому якщо правильно підготуватися, змінити сферу буде не так важко, як здається. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Дія.Безбар’єрність.

Як змінити сферу діяльності?

  1. Визначитися з новими цілями

Перед тим, як кардинально змінювати діяльність, ви маєте поставити собі кілька важливих запитань та розібратися, що саме вас не влаштовує у поточній сфері та конкретно у компанії, де ви працюєте зараз. Якщо вам потрібна допомога і ви не цілком розумієте, як правильно обрати сферу для розвитку, прочитайте матеріал про те, як розвивати професійні навички протягом життя. Також у нагоді стануть тести на професійну орієнтацію від Державного центру зайнятості та сервіси My next move, Career Explorer та Career Fitter.

  1. Вивчити ринок праці

Далі потрібно скласти список компаній і вакансій, що відповідатимуть на ваш запит із попереднього пункту. Вакансії варто шукати за допомогою профільних ресурсів з пошуку роботи в Україні. Наприклад, вам можуть допомогти: Work.ua; Rabota.ua; UA.Jooble.org тощо.

Для людей з інвалідністю в Україні працюють спеціалізовані сайти для пошуку роботи: Вільно! та На_Рівних.

Крім того, чимало оголошень можна знайти у соціальних мережах, а також на офіційних сайтах самих роботодавців.

  1. Отримати перший досвід

Іще один важливий етап –– теоретична підготовка до нової роботи. По-перше, варто прочитати книжки та статті про нову сферу, а також продивитися відгуки про можливі компанії. Поглибити знання допоможуть відповідні онлайн та офлайн майстер-класи, конференції та тренінги. Вони дадуть більше уявлення про нову спеціальність та те, наскільки вона вам підходить.

Ще одним вагомим кроком буде стажування на новому місці. Воно дозволить отримати необхідний досвід та дізнатись, як сфера влаштована зсередини.

  1. Створити резюме

Головне у створенні резюме при зміні сфери діяльності – пам’ятати про попередній досвід і обрати з нього позитивні та успішні моменти. Варто зазначити всі свої навички, знання та компетенції і спробувати скомбінувати їх із потребами нової роботи.

Наприклад, якщо людина працювала секретарем і хоче піти у сферу торгівлі, вона вже вміє знаходити контакт із людьми й оформлювати договори, що неабияк знадобиться на новому місці роботи. Ці ж якості можна вказати і в супровідному листі до резюме, а також зазначити про них під час співбесіди.

Нагадаємо, нещодавно в Україні з’явився сайт із пошуку вакансій у сфері відбудови й транспорту.