Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Фінляндії представили план долучення до післявоєнної відбудови України

2 Січня 2024, 16:52

Фінляндія розробила національний план щодо відновлення України та опублікувала його першу частину, метою якої є покращення умов діяльності фінських компаній у цьому процесі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство закордонних справ Фінляндії.

«На основі Урядової програми міністерство закордонних справ підготувало Національний план участі у відбудові України у тісній співпраці з іншими центральними органами влади та бізнесом», – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що цей план покращить передумови діяльності фінських компаній в Україні. Його перша частина містить низку фінансових рішень, що сприятимуть дослідженню ринку, торгівлі та інвестиціям в нашій державі. Мова йде, зокрема, про фінансування експорту в Україну шляхом компенсації кредитних збитків національним експортно-кредитним агентством Finnvera.

Також, на 25 мільйонів євро збільшать капітал національного фонду співробітництва з розвитку Finnfund, що дозволить інвестувати у приватний сектор нашої країни.

Крім того, план також передбачає створення нового змішаного кредитного інструменту – Інвестиційного механізму в Україні, який забезпечить реалізацію проєктів на суму 50 мільйонів євро у 2025-2026 роках.

Раніше ми повідомляли про те, що Фінляндія виділить Україні 3 млн євро додаткової допомоги.