Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЄС додатково надсилає Україні 500 електрогенераторів

2 Січня 2024, 10:59

Європейський Союз мобілізує 500 додаткових електрогенераторів зі своїх стратегічних резервів rescEU для посилення енергетичної стійкості України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Представництво ЄС в Україні.

Зазначається, що ворожі обстріли зробили українську енергетичну інфраструктуру крихкою і, попри зусилля місцевих органів влади, відновити всі зруйновані мережі протягом року неможливо.

«Залучені з розташованих у Польщі резервів ЄС rescEU для надзвичайних ситуацій генератори ранжуються від малих 12,5 кВА до великих 1000 кВА і здатні постачати енергію цілим лікарням у випадку відключення електроенергії. Фінансова вартість 500 електрогенераторів, що надсилаються Україні, складає 16,5 млн євро»,– йдеться в повідомленні.

Генератори надаватимуться різним українським міністерствам. Мета полягає у забезпеченні достатнього постачання електроенергії протягом холодних і темних місяців, а також підтримки роботи таких життєво важливих служб, як лікарні та водоочищувальні й теплові станції. Наприклад, 40 із 500 генераторів призначені для шкіл.

Раніше ми розповідали, як правильно під’єднати генератор до будинку.