Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як відбувається евакуація з Херсонщини та чому люди залишаються в місті?

1 Січня 2024, 13:02

Ворог продовжує обстрілювати Херсон та область. Жити в таких умовах цивільним надзвичайно складно, тому люди змушені залишати рідні домівки й переїжджати. Попри це, значна частина мешканців повертається в місто. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на 24 канал.

11 листопада минулого року Збройні Сили України звільнили Херсон, відкинувши окупантів на лівий берег Дніпра. Відтоді з деокупованої частини області влада проводить безкоштовну евакуацію місцевих мешканців. Волонтери та влада інших областей допомагають людям з розміщенням, пошуком житла, виплатами тощо.

За цей час з Херсонщини виїхало 42 тисячі людей, з них 5,5 тисяч дітей та близько 800 маломобільних людей.

«Щодня виїжджає приблизно 30-50 людей, але є й ті, хто повертаються. Повертаються власним коштом, й ми це не рахуємо», – зазначає керівник пресслужби Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.

Під час звільнення у Херсоні було близько 60 тисяч людей, навесні 2023 року в місті залишилося 50 тисяч мешканців. Проте після підриву росіянами Каховської ГЕС 6 червня населення міста збільшилося до 70 тисяч.

«Люди поверталися для того, щоб подивитися у якому стані їхні помешкання, прибрати та зафіксувати наслідки воєнного злочину росії», – наголосив керівник пресслужби Херсонської ОВА.

Місцева влада продовжує вмовляти людей виїжджати з небезпечних регіонів, щоб не наражати себе та рідних на небезпеку. Нещодавно з 23 небезпечних населених пунктів було здійснено примусову евакуацію. За понад місяць із сіл та містечок, які перебувають під постійним вогнем, вивезено 666 дітей з 800.

Раніше ми повідомляли про те, що зону примусової евакуації на Харківщині можуть розширити.