Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Естонія та її союзники запускають Талліннський механізм, щоб посилити кібербезпеку України

1 Січня 2024, 12:21

Нещодавно 10 країн запустили Талліннський механізм. Він є системою, створеною Естонією та її союзниками для посилення кіберпідтримки України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт МЗС Естонії.

У відомстві наголошують, що є ймовірність того, що російські кібератаки продовжаться в найближчому майбутньому. Тому за допомогою механізму Естонія може посилити системну готовність та стійкість України у разі кібератак у довгостроковій перспективі.

«Загарбницька війна Росії проти України відбувається не лише на звичайному полі бою. Однією з цілей росії також є кіберспроможність України, як у військовій, так і в цивільній сферах, і тому важливо підтримувати кіберзахист України та здатність відновлювати та розвивати відповідну інфраструктуру»,заявив міністр закордонних справ Маргус Цахкна.

Зазначається, що за допомогою механізму потреби України систематизуються та об’єднуються з можливостями донорів, щоб підтримка різних країн створювала системне ціле, а наша держава могла захистити себе в кіберсфері.

Країнами-донорами Талліннського механізму є Естонія, Нідерланди, Канада, Польща, Франція, Швеція, Німеччина, Данія, США та Велика Британія. Членами-спостерігачами є НАТО та Європейський Союз. У механізмі є естонський координатор у Києві, польський підрозділ підтримки у Варшаві та координаційна група, яка об’єднує представників України та всіх донорів.

До механізму також залучені топові компанії технологічного сектора та вільні люди з країн-донорів. Водночас за допомогою нього можна надавати естонським компаніям інформацію як про найближчі, так і про довгострокові потреби. У 2024 році Естонія виділить Талліннському механізму 500 тис. євро в рамках бюджету співпраці в галузі розвитку.

Талліннський механізм працює паралельно з IT-коаліцією, яка займається українськими військовими кіберпитаннями.

Нагадаємо, нещодавно в Україні з’явився симулятор для перевірки кіберзнань.