Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні запрацював офіс дослідницького простору «Горизонт Європа»

1 Січня 2024, 10:12

У межах інтеграції в європейський дослідницький простір в Україні відкрили офіс «Горизонт Європа».Офіс запрацював на базі Національного фонду досліджень. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм Міністерства цифрової трансформації.

Зазначається, що завдяки цьому науковці зможуть отримувати гранти на розвиток проєктів, долучатися до європейського дослідницького простору та співпрацювати з науковими комʼюніті ЄС.

Також офіс працюватиме над удосконаленням держполітики України у сфері науки, досліджень та інновацій і допомагатиме адаптувати українське законодавство в цій галузі до норм ЄС.

У Мінцифри пояснили, що офіс відкрили за програмою Євросоюзу з фінансування науки й інновацій, її бюджет становить 95,5 млрд євро на період 2021-2027 років. Ці кошти залучатимуть науковці для розвитку власних проєктів.

До вказаної програми Україна приєдналася у червні 2022 року, набула статусу асоційованої країни. Завдяки цьому українські дослідники та інноватори змогли брати участь у конкурсах та програмах нарівні з партнерами з країн-членів ЄС.

Нагадаємо, що Греція планує відкрити в Одесі спецофіс із питань відбудови регіону.

МІТКИ