Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Американський історик зібрав кошти на систему сенсорів «Безпечне небо» для чотирьох українських областей

1 Січня 2024, 9:34

Тімоті Снайдер спільно з чотирма професорами провідних вишів світу зібрав 950 тисяч доларів на систему виявлення повітряних цілей «Безпечне небо». Ці гроші покривають вартість 2500 сенсорів і дозволять захистити від дронів та ракет Сумську, Одеську, Миколаївську та Херсонську області. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук UNITED24.

Однак, професор Єльського університету продовжує збір, його наступна ціль – ще 950 тисяч доларів для Харківської, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей.

«Мені було дуже приємно бачити, як швидко люди відгукнулись на проєкт «Безпечне небо». Підтримка людей з усього світу врятувала життя і подарувала спокій сім’ям, які інакше могли б постраждати. Зараз, з початком зими, я сподіваюся, що ми зможемо зробити те саме ще в чотирьох областях України. Це час для щедрості, і всі ми можемо зробити свій внесок», – сказав Тімоті Снайдер.

«Безпечне небо» – це інноваційна українська система сенсорів, яка здатна виявляти повітряні цілі та прогнозувати їхній маршрут. Вона ефективно показала себе в тестовому режимі як проти крилатих ракет, так і проти БпЛА Shahed 136. Завдяки штучному інтелекту система також передбачає, звідки можуть виникнути наступні загрози.

Зазначається, що це вже другий збір видатного історика та амбасадора UNITED24 Тімоті Снайдера. Його підтримали Френсіс Фукуяма зі Стенфордського університету, Рорі Фіннін з Кембриджу, Тімоті Ґартон Еш з Оксфорду, а також Сергій Плохій з Гарварду. Видатні науковці об’єднали зусилля, аби напередодні прийдешньої зими захистити українців від російських обстрілів.

UNITED24 – фандрейзингова платформа для збору пожертв на підтримку України. За 16 місяців роботи завдяки пожертвам з більш ніж 110 країн зібрано понад 470 млн доларів.

Нагадаємо, що UNITED24 і LEGO Creators розробили моделі пам’яток України, щоб зібрати кошти на відбудову.