Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Яке громадянство отримує дитина, народжена за кордоном?

31 Грудня 2023, 16:46

Дитина, яка народилася за кордоном, автоматично отримує українське громадянство, якщо хоча б один із її батьків українець. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Офісу омбудсмена.

Зазначається, що держреєстрацію актів громадянського стану українців за кордоном проводять диппредставництва та консульські установи України. На їхніх офіційних сайтах розміщено список необхідних документів для отримання свідоцтва про народження.

До стандартного пакету документів входять:

  • документ із лікарні про народження дитини, або довідка лікаря, який приймав пологи поза пологовим будинком;
  • паспорти обох чи одного з батьків (якщо документи в одного з батьків відсутні, відомості про нього визначатимуться на підставі свідоцтва про шлюб);
  • свідоцтво про шлюб або заяву матері/батька щодо встановлення батьківства, чи спільну заяву батьків, які не є подружжям.

Якщо є інші папери (свідоцтво про смерть одного з батьків, рішення суду про визнання батька зниклим безвісти тощо), їх також необхідно додати.

В Офісі омбудсмена також акцентували увагу на тому, що зареєструвати новонароджену українську дитину за кордоном у ДП «Документ» неможливо, оскільки ці філії не мають