Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В українській Школі свободи в Таллінні навчаються понад 600 дітей

31 Грудня 2023, 15:11

У вересні минулого року в Таллінні відкрилася Українська Школа свободи. Наразі в ній навчаються вже понад 600 дітей. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на естонський мовник ERR.

Зазначається, що багато хто з дітей навчаються у двох школах паралельно: онлайн в Україні та очно у Таллінні.

«Звісно, це величезне навантаження для дітей. І оскільки діти навчаються двома мовами відразу, виникають труднощі. З цієї причини ми працюємо з батьками, щоб вони зрозуміли, що подібне навантаження не йде на користь дітям. Важливо навчатися там, де ти є зараз», –– зазначила директорка української Школи свободи Ольга Селіщева.

За її словами, минулого року стало помітно більше випадків, коли учні посеред навчального року поверталися з родиною на Батьківщину, в Україну. Таких випадків налічується близько 50.

В Естонії всі діти до 17 років, в тому числі з родин українських біженців, обов’язково зараховуються до місцевих шкіл і повинні відвідувати їх до здобуття основної освіти. Учні 11-х класів наразі в інших умовах. Гімназійна освіта в Естонії поки не є обов’язковою, тому такі учні можуть здобувати освіту тільки в школах України, навчаючись дистанційно.

Нагадаємо, нещодавно Естонія передала 4 автобуси для Харківщини та Житомирщини.