Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Київщині відкрили нове відділення в центрі ментального здоров’я, який розграбували росіяни

31 Грудня 2023, 14:26

Нещодавно у селищі Ворзелі в обласному центрі ментального здоров’я, відкрили нове відділення медико-психологічної реабілітації. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук голови Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

Зазначається, що медустанова перебувала під окупацією з перших днів війни, її приміщення були пошкоджені обстрілами, а майно – розграбоване росіянами, які жили в закладі й нищили все навколо.

Нове відділення відкрили у приміщенні, яке найбільше постраждало від рук загарбників. Протягом 2023 року його інтенсивно відбудовували. Значно допомогли міжнародні та громадські організації. Паралельно відновлювали медичну базу, щоб надавати якісні психологічні та реабілітаційні послуги.

Воно розраховане на 25 ліжок. Є три реабілітаційні кімнати, де надають понад 20 різних послуг.

Для ефективної та швидкої реабілітації застосовують сучасне технічне обладнання. Наприклад, новітні VR-шоломи, які ефективні в роботі, якщо пацієнт має гіперпильність, тривожність. Є також програмно-технічний комплекс RehaCom, який використовують при лікуванні тих, хто має проблеми через тривале виснаження. До реабілітації пацієнтів активно залучають волонтерів.

Медична інфраструктура Київщини зазнала чималих втрат. За словами Кравченка, з початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували 130 об’єктів медустанов. Із них уже відновили понад 100.

Нагадаємо, що на Київщині відновили понад 15 тисяч пошкоджених росіянами об’єктів.