Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Полтаві відкрили центр підтримки дітей «Барнахус»

31 Грудня 2023, 13:11

Нещодавно в місті розпочав роботу дев’ятий в Україні  Центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства, за моделлю «Барнахус». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Офіс Генерального прокурора.

Зазначається, що розбудова міждисциплінарних центрів підтримки дітей за моделлю «Барнахус» є одним із найважливіших елементів формування правосуддя, дружнього до дітей. Вони необхідні для дітей, які потрапляють у систему кримінальної юстиції.

«Свідчення дітей у кримінальних провадженнях є важливими у процесі доведення вини кривдників. Однак на першому місці має бути дитина та її інтереси. Тож такі центри надаватимуть потерпілим ще й психологічну підтримку, забезпечуватимуть реабілітацію. Їхня мета – допомогти дитині пережити те, що з нею трапилося», – зазначила начальниця Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генпрокурора Юлія Усенко.

 

Фото: gp.gov.ua

Крім того, інтереси дітей мають першочергове значення для усіх державних інституцій, тому відкриття центру є ще одним кроком на шляху спільної роботи ювенальних прокурорів, правоохоронців, психологів та працівників служб захисту дітей.

Офіс Генпрокурора у співпраці з Мінʼюстом проводить роботу з впровадження у практичну діяльність проєкту «Модель Барнахус в Україні». Він імплементується Українською фундацією громадського здоров’я, за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) та Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Завдання Центру – створити дружні до дитини умови у процесі здійснення правосуддя. Міждисциплінарна команда спеціалістів забезпечує дітям, які пережили насильство, і свідкам насильства дружню та ефективну допомогу під час проведення процесуальних дій у безпечному середовищі.

Наразі вони працюють у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій областях та м. Києві.

Нагадаємо, раніше у Львові відкрили Центр розвитку дітей та молоді.

МІТКИ