Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Каннах на благодійному аукціоні на підтримку української кіноіндустрії зібрали 1,5 млн грн

28 Травня 2022, 12:05

На благодійному вечорі-аукціоні у рамках Каннського кінофестивалю організаторам вдалося зібрати понад 1,5 мільйона гривень. Ці кошти будуть перераховані на спеціальний рахунок, створений для допомоги українським кінодіячам. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на пресслужбу Державного агентства України з питань кіно.

Розпочався благодійний аукціон з виконання оперною співачкою Державного Гімну України. Подія мала на меті збір коштів для допомоги українській кіноіндустрії завдяки продажу благодійних лотів, серед яких були:

  • постер до стрічки “Білий птах із чорною ознакою” Юрія Іллєнка;
  • картина Владислава Шерешевського Cats, написана 19 березня 2022 року після обстрілів і руйнування житлових будинків Маріуполя російськими військами, коли діти вибігали із домівок, тримаючи в руках домашніх тварин;
  • жовто-блакитна каблучка Pure Freedom від бренду SOLO for diamonds;
  • книга Девіда Лінча “Спіймати велику рибу” з його автографом;
  • оригінальний сторіборд до стрічки “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова;
  • дві картини українського художника Івана Марчука – “Виходять мрії з берегів” та “Замріяні копички».

Присутнім на вечорі презентували відео, присвячене українським кінематографістам, які замість роботи над фільмами, змушені захищати Україну зі зброєю в руках.

Нагадаємо, на Міжнародній донорській конференції, присвяченій збору коштів для України у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії, зібрали 6,5 млрд доларів.