Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Скільки мільярдів євро витратила Польща на допомогу українцям ‒ звіт

29 Грудня 2023, 9:12

Минулого року Польща витратила рекордну суму на підтримку українців 8,6 млрд євро. У перші місяці війни до підтримки шукачів притулку долучилися майже 29 тисяч польських громадських організацій.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на exaudi.org.

У звіті Конфедерації неурядових ініціатив Польщі зазначається, що у перші місяці війни до допомоги українцям приєдналися майже 29 тисяч польських громадських організацій. Тоді допомагали нашій державі більше половини добровільних пожежних бригад і майже 40% об’єднань жінок у сільській місцевості. Загальна вартість підтримки неурядових організацій на початку війни склала понад 650 млн злотих (149,4 млн євро).

Спочатку допомога була спрямована переважно на шукачів притулку, які прибули до Польщі, а найпопулярнішою формою допомоги були матеріальні подарунки. З часом більше організацій долучалися до діяльності в Україні, а допомогу наших громадянам у Польщі взяла на себе держава. Зокрема, їм дозволили працювати без спеціального дозволу, надали соціальні пільги, а дітям гарантували навчання в школах.

Зазначається, що допомога від благодійних організацій мала різні форми: від матеріальної до психологічної та юридичної. Фонди допомагали українцям знайти житло та догляд за дітьми, а також орієнтуватися на польському ринку праці. Також волонтери допомагали отримати сертифікати про професійну кваліфікацію та записатися на курси польської мови.

Іноді підтримка набувала оригінальні форми. Наприклад, волейбольний клуб Projekt Warszawa провів благодійний матч для шукачів притулку та організував волейбольну академію для українських дітей. Фундація In Blessed Art продавала ікони на ящиках з боєприпасами, завезеними з України.

За даними Кільського інституту світової економіки, у 2023 році витрати на українських біженців у Польщі сягнули 12 млрд євро. На другому місці за розмірами допомоги влітку була Німеччина, яка витратила 11 млрд євро на підтримку українців.

Нагадаємо, що Україна та Польща розробляють план для розв’язання проблем бізнесу.

МІТКИ