Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЮНІСЕФ та ООН закривають центри для українців в Польщі

29 Грудня 2023, 15:24

ЮНІСЕФ та Агентство ООН у справах біженців оголосили про поетапне закриття центрів «Блакитна точка» в Польщі. Там надавалася підтримка українським жінкам і дітям від початку повномасштабної війни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ZMINA».

«У зв’язку зі зміною потреб у громаді біженців і затяжним характером конфлікту, протягом останніх місяців основна увага була зосереджена на переході до більш сталого підходу через громадські центри, що управляються в співпраці з муніципалітетами та місцевими організаціями, забезпечуючи розширення прав і можливостей громад у довгостроковому періоді», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що центри, які діяли в транзитних зонах, завершать свою діяльність до 31 грудня. Раніше кожен третій українець, який перетинав українсько-польський кордон, отримував допомогу в «Блакитній точці».

Ці осередки діяли в Польщі з березня минулого року в тих зонах, де шукачі притулку найбільше потребували допомоги: на пунктах перетину кордону чи оформлення виплат, вокзалах та центрах розміщення.

За час діяльності в центрах «Блакитна точка» українцям надали майже 950 тисяч послуг, що стосувалися психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, а також надання інформації про охорону здоров’я, освіту, житло та транспорт.

Нагадаємо, що Польща страхуватиме інвесторів, зацікавлених у відбудові України.