Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Чехії збираються платити українцям, які повертаються додому

29 Грудня 2023, 13:32

Президент Чеської Республіки Петр Павел нещодавно підписав Закон, який стосується продовження статусу захисту шукачів притулку та згадує можливість повернення українців на Батьківщину. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що президент підписав «Закон від 20 грудня 2023 року про внесення змін до Закону № 65/2022. Про деякі заходи у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, спричиненим вторгненням військ Російської Федерації, зі змінами та інші пов’язані закони».

Документ був раніше ухвалений обома палатами парламенту та ще має бути підписаний прем’єр-міністром республіки.

Українські шукачі притулку матимуть право на захист до 31 березня 2025 року. Вони повинні будуть реєструватися в електронному вигляді з січня до 15 березня наступного року.

Починаючи з вересня наступного року закон скорочує час перебування шукачів притулку у безкоштовному терміновому житлі максимум до 90 днів (наразі 150 днів).

Крім того, поправка також скасовує можливість створення спеціальних класів чи відділень для українських учнів у школах. Освітні заклади зможуть коригувати зміст навчання лише для українських дітей, учнів та студентів із тимчасовим захистом менше одного року.

У частині про «передчасне повернення» зазначається, що «якщо уряд погодить це, то Міністерство внутрішніх справ надаватиме іноземцям допомогу при добровільному поверненні, що означає оплату деяких витрат, пов’язаних з їх поверненням, як правило на території України… », –– йдеться в доповненнях до проєкту Закону від вересня 2023 року.

Подати відповідну заяву на допомогу можна не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну дії посвідки на проживання.

Наразі в Чехії перебуває 380 тисяч українців. За даними Мінпраці та соціальних питань, 123 тисячі уже працюють на повний робочий день, що становить 60% від загальної кількості тих, хто має тимчасовий захист у країні.

Нагадаємо, раніше Україна і Чехія запустили проєкт з оцифрування для збереження української культури.

МІТКИ