Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Скільки українських студентів наразі навчаються в Польщі?

28 Грудня 2023, 9:03

За підрахунками Центру обробки інформації (Ośrodek Przetwarzania Informacji) у 2022-2023 навчальному році в Польщі навчалися 48 150 українських студентів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання Finance.ua.

Загалом у минулому навчальному році в польських університетах здобували освіту 102 тисячі іноземців. Починаючи з 2012 року, кількість іноземних студентів у Польщі лише зростає.

Найбільше серед студентів українців (47%) та білорусів (12%). Крім них, польські виші обирають громадян з таких країн як: Зімбабве, Туреччина, Індія, Азербайджан, Узбекистан, Казахстан та Китай.

У 2019 році в Польщі було понад 39 тисяч студентів з України, що становило половину всіх іноземців, які навчаються в університетах. З цього моменту як кількість, так і частка наших вступників серед іноземців поступово зменшувалися.

Однак після початку повномасштабної війни відбувся черговий наплив українських вступників до Польщі. Їхня кількість зросла до понад 48 тисяч і становила у 2022-2023 навчальному році близько 47% усіх іноземних студентів.

З них 60% почали навчання на першому курсі. Більшість обрали Варшаву чи Краків.

Також зазначається, що наші співвітчизники серед спеціальностей найбільше навчались на таких як: менеджмент, логістика, туризм і рекреація, економіка, внутрішня безпека, філологія, психологія та міжнародні відносини.

Нагадаємо, нещодавно громадам Дніпропетровщини передали партію шкільних автобусів із Польщі.