Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Для постраждалих від війни українців організували понад 200 евакуацій на лікування за кордон

26 Грудня 2023, 9:11

За час повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я у співпраці з Єврокомісією та партнерами організували понад 200 евакуаційних рейсів для постраждалих від війни українців, які потребують спеціалізованого лікування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на МОЗ.

«З квітня 2022 року та до цього часу тривають евакуаційні рейси, організовані партнерами. Такі медичні евакуації до європейських клінік відбуваються щотижня. Їх організовують для постраждалих українців, які потребують спеціалізованого лікування й реабілітації. Для пацієнтів медична евакуація та подальше лікування за кордоном є безкоштовними. Загалом вже було організовано 201 медичну евакуацію», –– йдеться у повідомленні.

У МОЗ зазначають, що через постійні атаки та пошкоджену інфраструктуру деяких пацієнтів лікувати складно, а інколи просто неможливо. Тому постраждалих громадян транспортують до клінік Євросоюзу для лікування та реабілітації.

Кожен випадок евакуації розглядають окремо, підготовка медевакуації пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів. МОЗ подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів ЄС та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити їм необхідне лікування. Потім узгоджують етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.

Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ забезпечують транспортування людей від лікарні у прифронтовій території до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі.

Зазначається, що вже понад 30 країн-партнерів прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та інші.

Нагадаємо, що українці за кордоном, які вперше оформляють паспорт після досягнення 18 років, зможуть це зробити у підрозділах ДП «Документ».

МІТКИ