Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: 59% опитаних українців довіряють і Залужному, і Зеленському

26 Грудня 2023, 8:53

Більшість українців водночас довіряють і Президенту, і Головнокомандувачу ЗСУ. Поляризовані погляди має досить невелика частка респондентів. Про це РеІнформ повідомляє із посиланням на Київський міжнародний інститут соціології.

За даними соціологів, більшість українців (59%) водночас довіряють і Президенту, і Головнокомандувачу ЗСУ. Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою. Лише 14% довіряють Залужному і при цьому не довіряють Зеленському і лише 1% довіряють Президенту, але не довіряють Залужному.

За даними соціологів, у порівнянні з груднем минулого року критика органів влади в Україні зросла. Водночас Збройні сили продовжують мати абсолютну довіру в суспільстві.

Частка тих, хто довіряє Верховній Раді, знизилася з 35% до 15%, а частка тих, хто не довіряє – зросла з 34% до 61%.

Довіра до уряду знизилася з 52% до 26%, недовіра — зросла з 19% до 44%.

Президент Володимир Зеленський зберігає переважну довіру серед української громадськості, хоча також має низхідну динаміку. Наразі 62% опитаних довіряють Президенту, а не довіряють – 18%. У грудні 2022 року 84% довіряли Президенту, не довіряли –5%.

Упродовж 29 листопада – 9 грудня 2023 року КМІС опитав методом CATI на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів 1031 респондента з усіх регіонів України (крім АР Крим). Респонденти — громадяни України віком від 18 років, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

Нагадаємо, згідно з опитуванням, українці найбільше довіряють ЗСУ, Президенту, рятувальникам та СБУ.