Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українці не проти покарання корупціонерів навіть із порушенням законів: результати опитування

25 Грудня 2023, 16:11

Понад половини українців (55%) хочуть якнайшвидшого покарання корупціонерів, навіть якщо це відбудеться шляхом порушення законів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

42% українців дотримуються протилежної думки, що треба карати за законом, навіть якщо це потребуватиме більше часу. Решта 3% респондентів не визначилися зі своєю думкою.

Чим менше респонденти довіряють судам, тим більше вимога карати якомога швидше навіть з порушенням закону. Так, серед респондентів, які довіряють судам, 41% виступають за якомога швидше покарання. У той же час опитаних, які не довіряють судам, уже 63%. Подібна тенденція простежується і щодо довіри поліції.

Водночас протилежна тенденція спостерігається щодо довіри Президенту. У цьому випадку більше наполягають на якомога швидшому покаранні ті, хто довіряють Президенту.

Заступник директора КМІС Антон Грушецький зазначив, що корупція лишається одним із найбільших подразників в українському суспільстві, тому більшість українців вимагають покарання корупціонерів навіть із порушенням законів. «Насправді це тривожна тенденція, оскільки входить у суперечність з розбудовою сучасної європейської правової держави», –– заявив він.

За словами Грушецького, останні викриття окремих чиновників здатні лише на певний час бути аргументом, що боротьба з корупцією дійсно ведеться. Він додав, що громадськість очікує на «реальні вироки та реальну відповідальність».

Нагадаємо, нещодавно в Одесі викрили працівника ТЦК, який за гроші відправляв військовозобов’язаних за кордон.