Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Після війни близько 15 мільйонів українців потребуватимуть психологічної допомоги

18 Грудня 2023, 11:19

Щонайменше 15 мільйонів людей в Україні потребуватимуть психологічної допомоги після закінчення російсько-української війни. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Центр громадського здоров’я МОЗ України. 

Посилаючись на дані ВООЗ, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я МОЗ України Яна Терлеєва повідомила, що нині в Україні кожен п’ятий пацієнт (22%) має обмежений доступ до медичної допомоги.

«За підрахунками МОЗ, на відновлення системи охорони здоров’я в країні знадобиться від 14,6 до 20 млрд євро. Медичні заклади зіткнулися з дефіцитом великої кількості медикаментів та обладнання. За оцінками експертів, щонайменше 15 мільйонів людей в Україні потребуватимуть психологічної допомоги після закінчення російсько-української війни», –– зазначила експертка.

Вона також додала, що система охорони здоров’я України має проблему щодо неукомплектованості кадрів у регіонах, де тривають бойові дії.

«У цих областях зростає навантаження на медичну систему через велику кількість внутрішньо переміщених осіб, перепрофілювання лікарень для надання допомоги при пораненнях, травмах та опіках. Є й проблема щодо відсутності бомбосховищ, зокрема, у більшості протитуберкульозних центрів, а також складності з логістикою, що позначається на своєчасній доставці ліків та медичних виробів. Незважаючи на це, Україна продовжує впроваджувати важливі реформи охорони здоров’я, оновлювати нормативно-правову базу та дотримуватись рекомендацій ВООЗ», – наголосила Терлеєва.

Нагадаємо, що раніше в Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків.