Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Заливають теплим солоним розчином і знімають ґрунт: як у зимових умовах працюють демінери The Halo Trust на Харківщині

18 Грудня 2023, 10:49

З квітня 2023 року спеціалісти міжнародної організації The Halo Trust обстежили 500 гектарів території Харківщини, де тривали бої. Під час морозів розмінування не зупинятимуть. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Суспільне.

Зазначається, що демінери з вересня цього року оглядають територію поблизу деокупованого села Дослідного. Там площа ділянки складає п’ять гектарів – це приблизно сім футбольних полів. Наразі там встигли обстежити близько 20% і з першими морозами змінили метод пошуку.

«Особливість зимового розмінування полягає у тому, що коли настає мороз і випадає сніг, зняття пошарового ґрунту ускладнюється. У нас на ділянці є місця, де підігрівається водичка, туди засипається сіль, робиться сольовий розчин. Потім потрібне місце заливаємо цим розчином – це все безпечно. І за 5-7 хвилин ця ділянка землі стає доступною для того, щоб там можна було знімати ґрунт», – каже керівник групи Андрій Разін.

Фото: Суспільне Харків

Харківська область є однією з найбільш замінованих. Лише на обстеженій частині ділянки біля Дослідного знайшли понад 250 протитранспортних мін.

«Ми вже обстежили майже 5 мільйонів кв. метрів деокупованих територій Харківщини. Вже розмінували близько 300 тисяч квадратних метрів, але поки ми з вами розмовляємо, ця цифра продовжує збільшуватись», – говорить операційна офіцерка гуманітарного розмінування The Halo Trust Валерія Шумська.

За її словами, фахівці-демінери працюють щодня, але коли зможуть закінчити розмінування поки не прогнозують.

Нагадаємо, що луганчан заохочуватимуть ставати фахівцями з розмінування.