Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Литва виділила на відновлення України 1 млн євро

15 Грудня 2023, 17:53

Литва спрямовує до Українського фонду солідарності БРРЄ для відновлення 1 млн євро. Відповідну угоду нещодавно у Вільнюсі підписали міністр фінансів Литви Гінтаре Скайсте та голова Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ) Карло Монтічеллі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на пресслужбу БРРЄ.

Зазначається, що метою Українського фонду солідарності БРРЄ є підтримка переселенців та сприяння відновленню України. Кошти з цього фонду будуть спрямовані на задоволення різних соціальних потреб, що виникли через війну: забезпечення інтеграції вимушених переселенців, відновлення соціальної інфраструктури найважливіших територій країни.

Основна увага фонду буде спрямована на соціальну та медичну інфраструктуру нашої держави, а також реконструкцію житлових будинків.

«Ми розглядаємо цей власний внесок як частину ширшої стратегії. Литва виділила понад 1,9% ВВП на підтримку України через різні інструменти фінансової та прямої підтримки. Це один із найвищих показників взагалі серед усіх країн, які надають допомогу», –– заявила Скайсте після підписання договору.

А литовський міністр фінансів додала, що в цей період необхідно допомогти українцям не лише на військовому фронті, а й у соціальній сфері, де є багато проблем.

Нагадаємо, що Україна та Литва починають обмінювати посвідчення водія за спрощеною процедурою.

МІТКИ