Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

З 2014 року у Крим незаконно прибули 800 тисяч росіян – дослідження

15 Грудня 2023, 18:17

З 2014 року в тимчасово окупований Крим незаконно прибули 800 тисяч росіян, а 100 тисяч українців покинули півострів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на дані Української Гельсінської спілки з прав людини.

«За різними оцінками, у Крим із 2014 року незаконно прибуло до 800 тисяч громадян Росії, а близько 100 тисяч українців навпаки – покинули півострів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з 14-го року на території України росіяни вчинили надзвичайну кількість воєнних злочинів, злочинів проти людяності та інших грубих порушень прав людини. Багато з них мають системний характер і реалізовуються рф як послідовна державна політика. Одним із таких злочинів є зміна демографічного складу населення окупованих територій України.

Така політика ворога порушує міжнародне гуманітарне право, а саме – статтю 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни: «Окупаційна держава не повинна здійснювати переміщення або депортації частини свого громадянського населення на територію, яку вона окуповує».

«Крім цього, масове переселення росіян у Крим і депортацію українців звідти можна, ймовірно, вважати воєнним злочином відповідно до статті 8 (2) (а) (vii) Римського статуту МКС і злочином проти людяності згідно зі статтею 7 (1) (d)», – вважають аналітики.

Крім того, на території окупованого півострова ключовими елементами політики росіян щодо зміни демографічного складу населення були:

  • пільгове іпотечне кредитування;
  • переміщення російських військових, правоохоронців, державних, медичних та освітніх працівників, суддів та їхніх родин;
  • видворення українців на материкову частину України;
  • стимулювання переїзду українців на російську територію.

Раніше ми повідомляли про те, що окупанти завезли на ТОТ понад 100 тисяч мігрантів з Центральної Азії.