Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Понад 80% громадян на окупованих територіях зберігають проукраїнську позицію, – опитування

27 Травня 2022, 16:25

Серед респондентів, які зараз проживають на окупованих рф територіях, 81% дотримуються переважно або цілком проукраїнських позицій. Проросійські позиції виказали 9% опитаних.

Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на дані опитування КМІС.

Соціологи виокремили 8 пар тверджень, які описують різні аспекти війни росії проти України. У кожній парі одне з тверджень відповідало проросійській позиції, друге – проукраїнській. Респондент мав обрати одне з тверджень і наскільки з ним погоджується.


  1. В Україні немає проблем з використанням російської мови і російськомовні громадяни не зазнають утисків та переслідувань?

Відтак, 93% опитаних вважають, що в Україні немає проблем з використанням російської й російськомовні громадяни не зазнають утисків та переслідувань. Протилежну думку поділ

  1. Україна має власну довгу історію становлення і державності?

97% опитаних вважають: Україна має власну тривалу історію становлення й державності, а 2% вважає, що Україна – штучна держава. Не змогли відповісти 1%.

  1. Переважна більшість жителів Донбасу прагнуть залишатися частиною України?

73% переконані, що переважна більшість жителів Донбасу хочуть залишатися частиною України, а 17% – що вони щиро прагнуть незалежності чи приєднання до рф. Ще 10% не змогли відповісти.

  1. Війна почалися через прагнення росії підкорити Україну?

94% переконані: війна почалася через прагнення росії підкорити Україну, а 4% – війна почалася через обґрунтовані та справедливі претензії рф до України. 2% не змогли відповісти.

  1. Російські війська спеціально атакують цивільну інфраструктуру та цивільних осіб?

89% вважають, що російські війська спеціально атакують цивільну інфраструктуру та мирних людей, а 8% – метою російських ракетних атак і обстрілів є ураження лише українських військових об’єктів та військових. 3% не змогли відповісти.

  1. Російська армія в першу чергу винна у руйнуваннях цивільної інфраструктури і жертвах серед мирного населення?

96% відповіли: російська армія передусім винна в руйнуваннях цивільної інфраструктури і жертвах серед мирного населення, а 2% думають таке про українську армію. Ще 2% не змогли відповісти.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування 19-24 травня 2022 року. Опитали 2009 респондентів методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитування не проводилося на території окупованого росією Криму й Донбасу, а також з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 р.

Нагадаємо, відповідно до даних опитування КМІС, у середині травня лише 2% громадян Україні добре ставилися до росії. Водночас, 92% – погано. Але 2% – це близько 500 тис осіб, тобто доволі істотна кількість в абсолютному вимірі.

МІТКИ