Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Український лоукостер SkyUp створив книжку про подорожі для дітей з аутизмом

12 Грудня 2023, 13:37

Український лоукостер SkyUp спільно з туроператором Join UP! та фондом LEVCHYK SPECTRUM HUB створили книжку про подорожі для дітей з аутизмом «Подорожі без бар’єрів». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «ШоТам».

Зазначається, що книга допомагає дітям з розладами спектра аутизму (РСА) підготуватися до першої подорожі.

В Україні у кожної 88 дитини діагностують аутизм. Подорож для родин, що мають дітей з РСА, може стати важким випробуванням. Адже дорога, незнайоме оточення, нові звуки, запахи та інші подразники, що виходять за межі звичної рутини цих дітей, здатні викликати у них сильний стрес і складнощі.

Згідно з опитуваннями IBCCES, 87% родин, що мають дітей з РСА, не подорожують. При цьому подорожі важливі для розвитку та соціальної адаптації дітей. Якщо вони організовані відповідно до потреб дітей зі спектра, то спонукають їх до навчання та засвоєння нових навичок.

У книжці просто і доступно у форматі соціальної історії поетапно змальовується процес організації та здійснення подорожі. Вона допомагає дітям зрозуміти такі «складні дорослі речі»:

  • що треба взяти з собою на море,
  • як зареєструватися на рейс,
  • пройти перевірку службою безпеки в аеропорту,
  • що таке термінал і що там можна робити,
  • як поводитися в літаку і таке інше.

Така методика подачі матеріалу є науково доведеною практикою і широко використовується в різних напрямках роботи з поведінкою. Її авторка, американська психологиня Керол Грей, присвятила своє професійне життя допомозі дітям з РСА.

Книжку-посібник можна безкоштовно завантажити на сайті SkyUp Airlines.

Нагадаємо, що в Україні з’явився онлайн-гід із прав людини.

МІТКИ