Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Безбар’єрною має стати вся країна, всі її опції — Олена Зеленська

11 Грудня 2023, 13:05

Перша леді Олена Зеленська констатує, що наразі немає точних даних щодо кількості людей, постраждалих від російських атак в Україні, яким потрібне протезування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«У наших ЗМІ зараз широко розійшлися підрахунки Wall Street Journal щодо кількості українців, які отримали інвалідність в результаті російських атак і злочинів. Там ідеться про 50 тисяч людей, які потребують протезування. Тим часом, за інформацією наших відомств, ця цифра набагато більша. І насправді, скажу так, навряд чи хтось прямо сьогодні володіє точними цифрами, навіть в Україні, не те що за кордоном. А це була інформація від компанії Ottobock, яка є виробником протезів», зазначила Зеленська під час виступу на Національному форумі прав людей з інвалідністю у Києві.

За її словами «інвалідність — це не лише про травми, є інвалідність невидима, з якою також потрібно працювати».

«Тож ще раз хочу наголосити: давайте бачити не цифри, а людей. Не вираховувати відсотки, не ділити людей за ознаками, а навпаки включати. Не творити оази безбар’єрності чи резервації безбар’єрності тут вона є, а тут вона непотрібна, тому що в нас таких людей немає», сказала дружина президента.

Вона підкреслила, що «безбар’єрною має стати вся країна, всі її опції: кар’єрні, навчальні, побутові, розважальні — всі».

«Сподіваюся, що прийнята сьогодні за підсумками форуму резолюція, в яку інтегрована Національна стратегія безбар’єрності, також стане документом для всіх нас, для всіх приймачів рішень, для тих, хто втілюватиме ці рішення, для нашого більш якісного і, чесно кажучи, кращого життя в нашій країні», додала Зеленська.

Форум у Києві проводиться громадською спілкою «Ліга Сильних» завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії.

Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Нагадаємо, раніше Перша леді заявляла про те, що турбота про психологічний стан є питанням виживання для українців.