Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Норвегія виділила кошти на продовольчу безпеку в Україні

11 Грудня 2023, 9:17

Норвегія передала 250 млн норвезьких крон (приблизно 23,18 млн доларів) на продовольчу безпеку в Україні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на уряд Норвегії.

Зазначається, що на нещодавньому Другому міжнародному саміті з продовольчої безпеки, Норвегія оголосила про виділення Україні 250 мільйонів норвезьких крон у межах 5-річної програми підтримки України. Із цих грошей:

  • приблизно 4,6 млн доларів піде на програму «Зерно з України» (Grain from Ukraine), яку адмініструє Всесвітня продовольча програма;
  • ще 4,6 млн доларів буде виділено до Трастового фонду допомоги Україні, відновлення, реконструкції та реформ (URTF) Світового банку;
  • 13,9 млн доларів будуть передані Всесвітній продовольчій програмі у відповідь на її екстрений запит щодо України.

Крім того, на сайті уряду країни зазначається, що, крім надання продовольчої допомоги поблизу лінії фронту, виділені гроші скерують на розмінування сільськогосподарських земель. Це своєю чергою дозволить фермерам якомога швидше повернутися до роботи.

Grain From Ukraine – гуманітарна продовольча програма, започаткована Києвом у листопаді 2022 року. У рамках ініціативи збираються кошти на експорт зерна з України до найбідніших країн світу. До програми приєдналися понад 30 країн та міжнародних організацій.

Нагадаємо, що Норвегія також виділить 18,5 млн доларів на розмінування в Україні.

МІТКИ