Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Чехії готуються збільшити виплати українським біженцям

10 Грудня 2023, 17:17

В уряді Чехії готуються збільшити витрати на житло для українських біженців, які входять до суми гуманітарної допомоги. Про це 29 листопада заявив міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «РБК–Україна».

Зазначається, що з липня 2023 року змінилися умови виплат українцям: до грошової допомоги стали включати кошти на проживання та житло. Отримати їх можуть тільки сім’ї з доходом нижче прожиткового мінімуму та обов’язковими витратами на житло.

Однак за даними благодійних організацій, така підтримка недостатня і шукачі притулку залазять у борги.

«Ми готуємо постанову уряду, яка має збільшити з 1 січня розміри відрахувань, тобто збільшити суму житлової підтримки. Ми ще обговорюватимемо конкретні суми», – зазначив Маріан Юречка.

З липня держава оплачує житло для українців у закладах розміщення лише до 150 днів. Ця зміна допомоги повинна мотивувати наших співвітчизників виходити на роботу та переїжджати в орендоване житло.

Зараз допомога на житло складає 2400 чеських крон (3926 грн) на людину на місяць, у зареєстрованих у спеціальному реєстрі квартирах –– 3000 крон (4907 грн) на людину. Максимум сім’я з 5 і більше осіб може отримати 15 тисяч крон (24540 грн). До цього додається прожитковий мінімум.

Щоб вирішити проблему із боргами, уряд надає екстрені виплати. У вересні їх отримали 3500 людей.

Нагадаємо, що Чехія передасть Україні дві мобільні бібліотеки для збереження друкованої спадщини.

МІТКИ