Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Чи може студент отримувати допомогу на проживання ВПО?

10 Грудня 2023, 12:02

Відповідно до пп. 13-14 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО (далі –– Порядок), на отримання довідки мають право студенти, які навчаються в закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти. А також ті, хто перемістився з територій, включених до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Юридичного порадника для ВПО.

Зазначається, що студенти, які здобували певний освітньо-кваліфікаційний рівень і мали реєстрацію місця проживання в гуртожитках, після зняття з неї мають право на отримання довідки.

Тобто, всіх студентів можна умовно поділити на 2 категорії:

  • переміщені студенти, які зареєстровані вдома (тобто, на територіях бойових дій чи тимчасово окупованих територіях);
  • переміщені студенти, які мають зареєстроване місце проживання в гуртожитку.

Відтак, якщо перші мають право одразу отримати довідку ВПО, то іншим вона доступна лише після зняття з реєстрації в гуртожитку.

А як бути з виплатою допомоги на проживання?

Якщо особа має довідку ВПО + відповідає майновим критеріям + звертається за допомогою вперше, то така людина має право на отримання допомоги на проживання незалежно від того, чи є вона студентом, чи ні.

Як пояснює Мінсоцполітики, студенти стаціонару, які є переселенцями та отримують допомогу, зможуть це робити до 31 січня 2024 р., якщо не мають реєстрації місця проживання в гуртожитках.

Відповідно, якщо особа виїхала з територій бойових дій/тимчасово окупованих територій, вступила до ВУЗу, «прописалася» в гуртожитку, на жаль, вона НЕ зможе розраховувати ні на отримання довідки ВПО, ні на призначення допомоги на проживання.

Висновок: у разі реєстрації місця проживання у гуртожитку студент з територій бойових дій чи тимчасово окупованих територій НЕ зможе отримати ані довідку ВПО, ані допомогу на проживання.

Раніше ми розповідали, як відновити втрачені документи через «Дію».