Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Опитування: який відсоток українців підтримує членство України у ЄС та НАТО

9 Грудня 2023, 17:47

78% українців проголосували б за вступ України до Європейського Союзу в разі проведення такого референдуму, а проти –– лише 5% респондентів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на результати загальнонаціонального опитування «Динаміка ставлення українців до міжнародних союзів», проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».

Підтримка вступу до ЄС дещо менша, ніж у липні цього року (85%). Водночас збільшується частка тих, хто не визначився або не хотів би голосувати –– 3% і 14% відповідно.

Щодо вступу держави до НАТО, то вона також має тенденцію до зниження й становить 77% (у липні цей показник сягав 83%). Не хотіли би бачити Україну в Північноатлантичному альянсі лише 5% опитаних, 15% –– не голосували б і 3% –– не визначилися.

Вікових відмінностей щодо підтримки євроінтеграції немає. Жінки частіше за чоловіків демонструють невпевненість (не мають наміру голосувати або не можуть відповісти) і щодо вступу до ЄС, і щодо вступу до НАТО. Найменшу підтримку союзів демонструють опитані з низькими доходами.

Загалом у кожному з регіонів більшість підтримує вступ до обох союзів, але найбільше охочих побачити Україну у складі ЄС і НАТО серед жителів столиці й заходу країни.

Ідея вступу нашої держави до НАТО в межах лише тих територій, які підконтрольні державі, неприйнятна для більшої частини опитаних (53%). Водночас 40% респондентів повністю або скоріше підтримують таку ідею (відносно частіше на такий крок готові піти жителі західних регіонів і столиці; люди середнього віку).

Натомість жителі сходу, центру та півдня, а також найстарші підтримують цю ідею найменше. Навіть серед прихильників вступу України до НАТО цю ідею підтримують лише 44%, тоді як 51% –– проти.

Раніше ми повідомляли про те, що понад 60% українців вважають, що справи в країні рухаються у правильному напрямку.

МІТКИ