Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні презентують «Гайд безбар’єрних подій» – Олена Зеленська

8 Грудня 2023, 11:40

В Україні незабаром презентують «Гайд безбар’єрних подій», який розповідатиме, як зробити кожну подію, зібрання чи захід безбар’єрними. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Зокрема, під час виступу на Національному форумі прав людей з інвалідністю у Києві Олена Зеленськазауважила, що українське суспільство змінюється і опановує безбар’єрну мову: як коректно говорити з людьми, травмованими, пораненими. Наразі людям з інвалідністю потрібні не лише правильні слова і правильні емоції, але і правильні дії.

«Саме тому уже в згаданому мною «Довіднику безбар’єрності» тепер є розділи не тільки про комунікацію, з перших днів війни він відповідає на запитання, що робити в надзвичайних ситуаціях, а зараз у спеціальному розділі, який називається «Люди з досвідом війни: гідність, взаємодія» будуть поради і про працевлаштування, і про навчання зокрема. Також цього року буде представлений створений в межах цієї ж ініціативи «Гайд безбар’єрних подій». Він вже йтиме окремою книжечкою, а також буде інтегрований у сайт довідника безбар’єрності», – розповіла перша леді.

Вона уточнила, що «Гайд безбар’єрних подій» розповідатиме, як зробити кожну подію, будь-яке зібрання чи захід безбар’єрним.

«Але насправді цей проєкт не про заходи, а про те, наскільки організатори і учасники готові бачити людей з інвалідністю, і що всі ми готові для цього зробити», – підкреслила дружина Президента.

Вона також нагадала про нещодавнє соціологічне дослідження, проведене на замовлення Ліги сильних, яке показало, що люди з інвалідністю, як і раніше, називають головним дискримінаційним моментом неможливість вільно пересуватися за межами помешкання, неможливий доступ до об’єктів публічного простору, дискримінацію під час пошуку роботи і працевлаштуванні.

«Ветерани кажуть, що їм потрібні не співчуття чи формально виражені подяки, а дієва підтримка, доступність, можливості», – зауважила дружина Президента.

Вона також відзначила приклади успішної роботи українського бізнесу без бар’єрів, який є одночасно і роботодавцем, і надавачем послуг.

«Особливо ефективно, коли приватні ініціативи доповнюються державними. Наприклад, цього року по всій Україні стала доступна мережа автошкіл для людей з інвалідністю. Це хороша новина», – додала Зеленська.

Нагадаємо, раніше Перша леді заявляла, що кожен має розуміти, що піклування про себе – це не егоїзм, а відповідальність.