Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

150 тисяч книжок українською: діти-переселенці читатимуть рідною мовою в Європі

27 Травня 2022, 12:40

Сотні тисяч українців через російську агресію залишили домівки і вимушено виїхали за кордон разом із своїми дітьми.

Щоб дітвора могла відчувати звʼязок із домом, памʼятати своє походження, вивчати рідну мову, в Україні працює безліч книжкових проєктів.

Один з них – «Українська книжкова поличка», створена за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. «Українська книжкова поличка» відкрилася в Національній бібліотеці Греції та Національній бібліотеці Латвії. Також українські книги стали доступні в Парижі, зокрема в тамтешніх школах, та в Австрії.

Крім того, під патронатом Першої леді України започаткували проєкт «Книжки без кордонів». Завдяки йому вітчизняна література розповсюджується в Німеччині, Латвії, Литві й Болгарії, Норвегії, Швеції, Литві, Польщі та Ірландії. В межах ініціативи надруковано понад 70 тис книжок.

Не менш масштабним є проєкт «Українським дітям – українську книгу!», започаткований Держкомтелерадіо спільно із Офісом Президента України і Урядом. До нього долучилися вітчизняні видавці з усіх регіонів держави, які безкоштовно надали 1 млн примірників підручників, посібників та художньої літератури дітям.

Відтак, наразі в межах акції вже передано понад 150 тис примірників книжок дітям в українських містах, а також посольствам України в Австрії, Словаччині, Чехії, Польщі, Румунії, де зараз проживають переміщені особи.

Фото: Укрінформ