Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЄС співфінансуватиме українські інноваційні проєкти у сфері довкілля

7 Грудня 2023, 10:13

Українським підприємствам, неурядовим організаціям, стартапам та територіальним громадам варто активно подавати заявки на отримання європейських грантів для впровадження екологічно інноваційних проєктів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Радник генерального директорату Європейської комісії з питань довкілля Жан-Клод Мерсіоль під час виступу на міжнародній конференції із екологічного відновлення України розповів про основні переваги програми LIFE – єдиного проєкту ЄС, повністю присвяченого довкіллю, збереженню природного середовища та кліматичним заходам.

Україна приєдналася до цієї програми в червні 2022 року, ставши першою повноправною країною-учасницею, яка не є членом ЄС.

Проєкти в рамках програми мають на меті розвинути та продемонструвати екологічно інноваційні технології та підходи, допомогти учасникам впроваджувати плани та стратегії відповідно до законодавства ЄС тощо.

Бенефіціарами проєктів у рівних долях є приватні підприємства, неурядові організації та громадський сектор, а також органи влади різних рівнів.

Радник генерального директорату зауважив, що для успішного отримання грантів автори проєктів мають визначити реальні пріоритети громади та довести інноваційність рішень, які планується запровадити.

ЄС забезпечуватиме фінансування 60% вартості проєктів, інші 40% мають бути профінансовані або безпосередньо зацікавленими особами або іншими партнерами, зауважив радник, додавши, що по деяких проєктах у сфері захисту довкілля частка фінансування з боку ЄС може досягати 75%.

Проєкти, що подаються на європейські гранти з України, оцінюються на рівних умовах із тими, що подаються з країн-членів ЄС, оскільки в рамках Програми LIFE Україна користується повними правами без обмежень, незважаючи на те, що в країні не діє законодавство ЄС як таке.

Для більш якісної підготовки презентації проєкту радник генерального директорату Єврокомісії з питань довкілля рекомендує тим гравцям, що подають такі заявки вперше, взаємодіяти з тими, хто вже накопичив певний досвід у подібній діяльності.

Нагадаємо, що Єврокомісія рекомендувала почати переговори з Україною про вступ до ЄС.

МІТКИ